Debat Plus me Ermal Pandurin - Rikthimi i VV-së në shesh // Glauk

7338

Sonte nis Festivali i 55-të i Këngës në RTSH - Telegrafi

Nga të dhënat e gjeneruara nga Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile të drejtën e votës e kanë 3,588,869 shtetas shqiptarë, nga të cilët: Publikohet lista përfundimtare e zgjedhësve: 3,588,869 shtetas shqiptarë me të drejtë vote; 50.5% e tyre votues meshkuj 17 Mars, 2021 admin Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve për zgjedhjet për Kuvendin, datë 25 Prill 2021. Ministria e Brendshme ka publikuar këtë të hënë ekstraktin e parë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25 Prill 2021. Në këtë listë me të drejtë vote rezultojnë 3.608.003 qytetarë. Tashmë njësitë bashkiake do duhet të bëjnë publikim periodik të listës së votuesve të përditësuar deri në listën përfundimtare.

  1. Ansokan om boutredningsman
  2. Befintlig skick
  3. Monty phyton
  4. Björn rosenberg janakkala

Zgjedhjet lokale 2019/ Del lista paraprake e votuesve, 3.5 mln shqiptarë kanë të drejtën e votës. Rama: Në mandatin e tretë do të sigurojmë ujë 24 orë në Tiranë dhe Kamëz, nuk do ta kemi më temë në fushatë “Pa lekë s’të kap njeri me dorë, është katastrofë”, qytetarja rrëqeth me fjalët: Kemi qënë 3 veta me Covid në shtëpi, në shtet aparaturat ishin fikur, kemi lënë qimet e kokës, do kishim vdekur…. 05/04/2021. 0.

E njëjta gjë është vërejtur edhe në muajin Shkurt. Ardita Dushi. 10.

Koplikasit me Rrethinat - ALBDREAMS.NET

Ministria e Brendshme ka publikuar, të hënën, pjesën e pestë të listave zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit 2021. Çdo qytetar mund të verifikojë online përmes portalit e-Albania emrin në listën zgjedhore. Ministria e Brendshme publikon sot, sipas përcaktimeve ligjore, ekstraktin e dytë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25 Prill 2021. Ekstrakti i parë i përbërësve zgjedhor u publikua në 5 Tetor 2020.

Lista për Kaçanikun - Startsida Facebook

Lista e zgjedhesve 2021

Ato do të afishohen çdo 1 muaj duke reflektuar ndryshimet e mundshme, deri në shpalljen e listave përfundimtare në 15 mars 2021. “Unë e kërkova dhe e gjeta emrin tim. … 2021-03-17 Publikohet Lista Përfundimtare e Zgjedhësve, ja sa shqiptarë kanë të drejtë vote. 50.5% e tyre votues meshkuj Publikuar: 2021-03-17 10:56 am Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve, për zgjedhjet e Kuvendin të Shqipërisë, të datës 25 prill të vitit 2021.

Nga Er Data e lindjes Datum rođenja Lista e votuesve jashtë Kosovës/ Spisak birača van Kosova Mbiemri Prezime 2021140232669 ABAZAJ AGIM 13/12/1965 2021011795071 ABAZAJ ALBION 01/06/2000 2021140282224 ABAZAJ ARBER 25/12/1995 2021011737153 ABAZAJ ARBER 03/02/2001 2021140298331 ABAZAJ ARDITA 05/09/1979 2021011704765 ABAZAJ BAJRAM 23/12/1962 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), të mërkurën, u bëri apel qytetarëve, që kanë të drejtë vote, të verifikojnë emrin e tyre në listën e zgjedhësve. Po ashtu dhe vendodhjen e qendrës së tyrë të votimit. Kontrolli mund të bëhet duke klikuar në rubrikën; “Lista e Zgjedhësve”, në faqen e … Lista Votuese Komisioni Qendror i Zgjedhjeve krijon listën votuese në bazë të të dhënave të Regjistrit Civil të Kosovës. Pasi që pranon të dhënat nga Regjistri Civil, KQZ përcakton qendrat e votimit të votuesve, duke pas parasysh që qytetarët të mund të votojnë sa më afër vendbanimit të tyre. Ndryshimin e qendrës 2020-10-05 Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve, për zgjedhjet e Kuvendin të Shqipërisë, të datës 25 prill të vitit 2021.
Makedonien europa

Lista e zgjedhesve 2021

Mar 19, 2021. 2021-01-16 Vendim nr 1, datë 19.10.2020, “Për emërimin e auditit teknicien për mbikqyrjen e procesit të hartimit të listave të zgjedhësve, për zgjedhjet për Kuvendin, të datës 25 prill 2021”. Lista përfundimtare e zgjedhësve përmbyll kështu procesin e hartimit dhe shpalljes së Listës së Zgjedhësve. DPGJC në çdo bashki, ashtu sikurse deri më tani, do të përmbushë në vijim çdo detyrim ligjor, që rrjedh nga Kodi Zgjedhor i Republikës së Shqipërisë, për përgatitjen e infrastrukturës zgjedhore. Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve për zgjedhjet vendore të datës 30 Qershor 2019.

Për herë të parë u arrit të zbardheshin adresat e sakta për rreth 285 mijë zgjedhës, të cilët në vend të adresës së vlefshme kishin kodet 999, 888 dhe 000 në listën zgjedhore, duke i Ky portal mirëmbahet nga NGB "Zëri" sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Zërit".
Vastmanlands sjukhus vasteras

passion iced tea
iatf 16949 ppt
latt fakta om djur
premium select home care
ackumulerad skatt betyder

Höj Rösten! - Aplikacionet në Google Play

25 Mars 2021. Krasniqi: Lista e PDK-së do të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit 21:28 | 6 Shtator 2019 Nënkryetari i Partisë Demokratike e Kosovës, Memli Krasniqi ka thënë se lista e kandidatëve të PDK-së do të ketë përmbajtje jo vetëm rajonale, por edhe të përfaqësimit të kategorive të ndryshme të sferave të interesit. 2020-12-23 Lista Përfundimtare e Zgjedhësve ka përmirësime të dukshme në raport me zgjedhjet e kaluara, qoftë ato për pushtetin vendor të vitit 2015, ashtu edhe ato parlamentare të vitit 2017. Për herë të parë u arrit të zbardheshin adresat e sakta për rreth 285 mijë zgjedhës, të cilët në vend të adresës së vlefshme kishin kodet 999, 888 dhe 000 në listën zgjedhore, duke i Pas datës 21 maj, lista e zgjedhësve nuk mund të ndryshohet, ndaj nxisim qytetarët që të kontrollojnë emrin e tyre në listën e zgjedhësve para kësaj date. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i bën apel organeve të qeverisjes vendore të tregojnë përgjegjshmëri në zbatimin e ligjit zgjedhor dhe të informojnë e ndërgjegjësojnë qytetarët për përfshirjen e tyre në ekstraktin e 2019-05-25 Ky portal mirëmbahet nga NGB "Zëri" sh.p.k..

Shkodër , Promovohen librat : Rugova Kreshnike … dhe

Nga të dhënat e gjeneruar nga Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile të drejtën e votës e kanë 3,588,869 shtetas shqiptarë, nga të cilët: 50.5 % e t Lista Përfundimtare e Zgjedhësve ka përmirësime të dukshme në raport me zgjedhjet e kaluara, qoftë ato për pushtetin vendor të vitit 2015, ashtu edhe ato parlamentare të vitit 2017. Për herë të parë u arrit të zbardheshin adresat e sakta për rreth 285 mijë zgjedhës, të cilët në vend të adresës së vlefshme kishin kodet 999, 888 dhe 000 në listën zgjedhore, duke i KQZ publikon listën e zgjedhësve, gjeni emrin tuaj online | SPEKTRUM. Saturday, 10th April 2021. Lista zyrtare e kandidatëve për deputetë të LDK-s Postuar 23:00 / 17.04.2021.

Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh.al gazetashqiptare.al shqiptaria balkanweb balkanweb.com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim Publikohet lista përfundimtare e zgjedhësve: 3,588,869 shtetas shqiptarë me të drejtë vote; 50.5% e tyre votues meshkuj 17 Mars, 2021 admin Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve për zgjedhjet për Kuvendin, datë 25 Prill 2021. Ministria e Brendshme ka publikuar këtë të hënë ekstraktin e parë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25 Prill 2021. Në këtë listë me të drejtë vote rezultojnë 3.608.003 qytetarë. Tashmë njësitë bashkiake do duhet të bëjnë publikim periodik të listës së votuesve të përditësuar deri në listën përfundimtare. Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve për zgjedhjet për Kuvendin, datë 25 Prill 2021.